* Represents games to be broadcast on 105.7 The Bull |
2013 Varsity Schedule
|
Saturday |
Mar. 30 | Wauseon |
Away |
1:00 |
W 10-3 | 1-0 |
Thursday |
Apr. 4 |
Findlay * |
Home |
5:00 |
W 7-1 | 2-0 |
Saturday | Apr. 6 |
Eastwood |
Home |
11:00 |
W 1-0 | 3-0 |
Saturday |
Apr. 6 |
Napoleon | Home |
3:30 |
W 8-2 | 4-0 |
Monday |
Apr. 8 |
Paulding | Home |
5:00 |
W 9-2 | 5-0 |
Tuesday |
Apr. 9 |
Kenton * | Home |
5:00 |
W 10-0
| 6-0 |
Monday |
Apr. 15 |
Parkway |
Home |
5:00 |
W 6-1 | 7-0 |
Saturday |
Apr. 20 |
Tiffin Columbian | Home |
1:00 |
W 7-3 | 8-0 |
Saturday |
Apr. 20 | Fremont Ross | Home |
4:00 |
W 11-1 | 9-0 |
Monday |
Apr. 22 | Tinora * |
Away |
4:30 |
W 14-4 | 10-0 |
Tuesday |
Apr. 23 |
Ottawa-Glandorf * |
Home |
5:00 |
W 5-0 | 11-0 |
Friday |
Apr. 26 |
Wapakoneta |
Away |
5:00 |
W 1-0 | 12-0 |
Saturday |
Apr. 27 |
Delta |
Away |
11:00 |
W 11-1 | 13-0 |
Saturday | Apr. 27 | Sylvania Southview | Away | 3:00 | W 6-2 | 14-0 |
Monday |
Apr. 29 | Fairview * |
Home |
4:30 |
W 10-0 | 15-0 |
Tuesday |
Apr. 30 |
St. Mary's Memorial * |
Home |
5:00 |
W 7-1 | 16-0 |
Thursday |
May. 2 |
Toledo Central Catholic * |
Home |
5:00 |
L 9-8 | 16-1 |
Friday |
May. 3 |
Van Wert |
Away |
5:00 |
W 15-2 | 17-1 |
Saturday |
May. 4 |
Elmwood |
Away |
11:00 |
W 11-0 | 18-1 |
Tuesday |
May. 7 |
Shawnee |
Away |
5:00 |
W 5-0 | 19-1 |
Thursday | May. 9 | Elida * | Home | 5:00 | W 7-1 | 20-1 |
Friday | May. 10 | Celina * | Home | 5:00 | W 4-1 | 21-1 |
Saturday | May. 11 | Bryan | Home | 11:00 | W 8-6 | 22-1 |
Monday | May 13 | Lima Bath | Away | 5:00 | W 6-0 | 23-1 |
Tuesday |
May. 14 |
Archbold * |
Home |
5:00 |
W 10-0 |
24-1 |
Friday | May. 17 | Napoleon (Sectional) | Home | 5:00 | W 7-1 | 25-1 |
Friday | May. 24 | Toledo Central Cath. (District) | Archbold | 4:30 | W 1-0 | 26-1 |
Saturday | May. 25 | Sandusky Perkins (District Final) | Archbold | 1:00 | W 6-1 | 27-1 |
Thursday | May. 30 | Parma Hts. Holy Name (Regional) | Tiffin U | 5:00 | W 15-1 | 28-1 |
Friday | May. 31 | Granville (Regional Final) | Tiffin U | 2:00 | W 4-0 | 29-1 |
Friday | June 7 | Akron Hoban (State Semi's) | Huntington Park | 1:00 | W 5-1 | 30-1 |
Saturday | June 8 | Jonathon Alder (State Finals) | Huntington Park | 7:00 | W 8-2 | 31-1 |